Do kadry instruktorów szkoły Guitarmanic, dołączył Piotr Galiński. Zapraszamy na lekcje! Zapisy przez
Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem zatytułowanym "Kurs gry na gitarze Kraków"
Wrzesień mija, pora wrócić do nauki gry na gitarze!
Zapisy na nowy rok szkolny ruszyły. Ilość miejsc ograniczona.
Żeby się zapisać wystarczy wysłać do nas maila na adres:
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ.
W Guitarmanic każdy może nauczyć się grać na gitarze, bez względu na wiek i preferencje:
-gitara elektryczna
-akustyczna
-klasyczne
-basowa
Pierwsze lekcja zawsze za darmo! (przy wykupieniu pakietu 4 lekcji)
Hej! W związku z rosnącym zainteresowaniem graniem abonamentowym od września 2014 uruchamiamy ofertę:
STAŁE GRANIE
w ramach której macie do wykorzystania określoną liczbę godzin w miesiącu, płatność na pierwszej próbie za cały miesiąc
SALA STANDARD
10h – 130zł
15h – 170zł
20h – 200zł
SALA PREMIUM
10h – 200zł
15h – 250zł
20h – 300zł
można grać od 8 do 22 (sala premium do 23)
UWAGA! niewykorzystane godziny NIE przechodzą na kolejny miesiąc grania! liczba miejsc na granie abonamentowe ograniczona!
jednorazowe próby można będzie umawiać nadal w ramach oferty
GRANIE NA ŻĄDANIE
SALA STANDARD
proba 2h – 40zł
próba 3h – 55zł
próba 4h – 70zł
SALA PREMIUM
próba 2h – 60zł
próba 3h – 85zł
próba 4h – 100zł
BLACHY do każdej próby (cała próba, nie ważne ile godzin gracie) płatne tak samo jak do tej pory – 20zł
Ćwiczenie indywidualne dogadujemy indywidualnie
——————————
Zapisy ruszyły! Kto pierwszy ten lepszy!
PAKIET WAKACYJNY sale prób GUITARMANIC HOUSE to gwarancja,
że w czasie wakacji będziesz mógł WIĘCEJ ĆWICZYĆ i PŁACIĆ MNIEJ.
wybierasz PAKIET INDYWIDUALNY lub ZESPOŁOWY w zależności od potrzeb
Kupując pakiet wakacyjny akceptujesz następujące warunki:
1. Pakiety można kupować bez ograniczeń i wykorzystać w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2014.
2.Terminy na próby i ćwiczenia można ustalać w dniu zakupu pakietu na cały okres jego trwania lub ustalać na bieżąco, przy czym o zabookowaniu konkretnego terminu decyduje kolejność rezerwacji.
3.Kupując pakiet wakacyjny akceptujesz, że ktoś mógł wcześniej zarezerwować odpowiadający Ci termin, co nie stanowi podstawy reklamacji.
4. Pakiety wakacyjne tracą ważność w dniu 31 sierpnia 2014 roku i nie będzie można wykorzystać ich w terminie późniejszym.
SALA STANDARD
a) pakiet wakacyjny – ćwiczenia indywidualne
5h za 40zł zamiast 75 zł
10h za 70zł zamiast 150 zł
15h za 100zł zamiast 225 zł
b) pakiet wakacyjny – próby zespołowe
5h za 60zł zamiast 75zł
10h za 110zł zamiast 150zł
15h za 160 zł zamiast 225zł
SALA PREMIUM
a) pakiet wakacyjny – ćwiczenia indywidualne
5h za 80zł zamiast 125zł
10h za 150zł zamiast 250zł
15h za 200zł zamiast 375zł
b) pakiet wakacyjny – próby zespołowe
5h za 100zł zamiast 125zł
10h za 180zł zamiast 250zł
15h za 240zł zamiast 375zł
ZAMÓW SWÓJ PAKIET JUŻ TERAZ: 726-208-666
1. INFO I ZAPISY DO 30.06.2014
A) TELEFON B) EMAIL: [email protected] C) FACEBOOK: http://www.FACEBOOK.COM/GUITARMANIC
2. ZAJĘCIA W GRUPACH MAX. 4-OSOBOWYCH, DO WYKORZYSTANIA PRZEZ CAŁY OKRES WAKACJI W LIPCU I/LUB SIERPNIU.
PŁACĄC JEDYNE 150ZŁ, OTRZYMUJESZ AŻ:
- 8 GODZIN ZAJĘĆ Z INSTRUKTOREM W GRUPACH MAX 4 OSOBY
- ZAJĘCIA W PRZESTRONNEJ SALI DYDAKTYCZNEJ Z PROFESJONALNYM SPRZĘTEM MUZYCZNYM W SIEDZIBIE SZKOŁY U. CELAROWSKA 4
- SOLIDNĄ DAWKĘ WIEDZY I WRAŻEŃ
- MATERIAŁY DYDAKTYCZNE I MUZYCZNE GADŻETY NIESPODZIANKI
3. WARUNKIEM ZAPISANIA SIĘ NA KURS JEST UISZCZENIE OPŁATY ZA KURS PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY PODANE NA STRONIE http://www.GUITARMANIC.PL W ZAKŁADCE KONTAKT LUB GOTÓWKĄ W SIEDZIBIE SZKOŁY UL. CELAROWSKA 4- O UCZESTNICTWIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ I WPŁAT.
W nowym rocku 2014 zespoły korzystające z sal prób Guitarmanic House będą miały możliwość nakręcenia profesjonalnego klipu z wybranym utworem z próby. Wszystko po to, żeby jeszcze skuteczniej promować Waszą twórczość w sieci. Za całokształt realizacji odpowiadać będzie zaprzyjaźniona firma 3king Media.
Ponadto, wraz z wejściem w nowy rock, Guitarmanic udostępnia Wam możliwość wypożyczania sprzętu muzycznego do Waszych potrzeb studyjno-koncertowych.
O szczegóły możecie pytać mailowo, przez Facebook, telefonicznie i oczywiście bezpośrednio w siedzibie Zapraszamy!
Trudniej jednak nauczyć się grać na gitarze – a to przecież jest ostateczny efekt. Dlatego w tym krótkim artykule skupię się przede wszystkim na tej kwestii. Tzn. Podam Ci 3 podstawowe reguły, które sprawią że w dość krótkim czasie zaczniesz znacznie lepiej grać.
Zanim to zrobię to dam odnośniki do stroików oraz jak z niego skorzystać, abyś mógł użyć stroik gitarowy online i na pięknie nastrojonej gitarze zacząć stosować podane niżej rady i mieć szybkie efekty.
Polecam skorzystać z tej strony: besttuneronline.com/pl/
Oczywiście, aby użyć ten czy jakikolwiek inny stroik online potrzebny będzie Ci mikrofon podłączony do komputera. Jeśli masz to po prostu grasz po kolei struny, a tuner pokaże Ci czy potrzebujesz podwyższyć dźwięk czy go obniżyć.
Myślę, że niezależnie który stroik gitarowy online wybierzesz, szybko nastroisz swoją gitarę i będziemy mogli przejść do ważniejszej części tego artykułu, czyli w jaki sposób szybko i znacząco poprawić swoją grę na gitarze.
Przedstawię Ci tutaj kilka zasad efektywnych ćwiczeń, które sprawią że będziesz widzieć lepsze efekty w krótszym czasie. Oczywiście nie wyeliminuje to potrzeby samodzielnych ćwiczeń (to chyba oczywiste), ale sprawi, że będą skuteczniejsze.
Pierwszą zasadą jest izolacja ćwiczeń.
Mam tu na myśli ćwiczenie tylko jednego, konkretnego zagadnienia. Np. nie ćwiczysz po prostu improwizacji, ale używanie jednego, konkretnego zagadnienia np. danej skali itp.
Tak samo ćwicząc szybkość, musisz podzielić to na mniejsze elementy: ćwiczenie prawej ręki i lewej. Dodatkowo to też możemy podzielić na mniejsze elementy składowe: ćwiczenie grania na jednej strunie oraz ćwiczenie zmieniania strun.
Dzięki temu, że skupimy się i skoncentrujemy na tylko jednym elemencie w danym momencie to efekty będą szybko widoczne i będziesz zachęcony do dalszych ćwiczeń.
Tak więc od dzisiaj pamiętaj o tym, aby zawsze móc precyzyjnie określić co ćwiczysz. Jeśli nie możesz to znaczy, że ćwiczysz zbyt ogólnie i nie da to spodziewanych efektów.
To kolejny ważny, choć często pomijany punkt.
Powinieneś umieć grać przynajmniej na podstawowych poziomie większość stylów muzycznych.
Nie chodzi mi o to, że musisz być genialny gitarzystą bluesowym, kiedy kręci Cię np. metal. Ale mimo wszystko powinieneś umieć zagrać przyzwoicie bluesowy kawałek. Dzięki temu nabierzesz szerszego spojrzenia na muzykę i granie co wzbogaci Twoje metalowe granie itp.
Ostatnia zasada to czerpanie radości z grania! Bez tego szybko się zniechęcisz i przestaniesz ćwiczyć. Pamiętaj – grasz dla przyjemności.
To by było tyle jeśli chodzi o stroik gitarowy online i zasady efektywnych ćwiczeń. Mam nadzieję, że nastroisz teraz gitarę i zastosujesz te 3 rady, a efekty się pojawią!
to temat rzeka, ale w tym artykule postaram się spojrzeć na to bardzo poglądowo i wskazać główne elementy na których musisz się skupić, jeśli chcesz dobrze grać. Niezależnie czy jest to gra na gitarze elektrycznej, akustycznej czy innej – zasady są uniwersalne.
Rzeczą, którą często słyszę studiując na akademii muzycznej jest to, aby koncentrować się tylko na jednym elemencie w danej chwili w czasie ćwiczenia.
Powiedzmy, że chcesz nauczyć się grać podstawowe akordy. Nie zrobisz tego szybko, jeśli będziesz po prostu siadał , brał do ręki gitarę i je zwyczajnie grał (albo raczej próbował zagrać).
Musisz wyizolować bardzo mały element i pracować nad nim osobno. Np. Na początek weź jeden akord i ćwicz precycyjne łapanie go. Nie skupiasz się teraz na szybkości, tylko łapiesz akord i gdy w końcu czysto zagra, puszczasz i znowu łapiesz itp.
Inny przykład to ćwiczenie szybkiego grania skal. Bardzo często gitarzyści włączają metronom i grają skale od góry na dół. Kiedy się uda to zwiększają tempo i w ten sposób chcą opanować szybkie granie.
Jednak nie jest to optymalna i szybka metoda. Zazwyczaj jest tak, że konkretne miejsca sprawiają nam problem i są niejako wąskim gardłem. Musimy podzielić ćwiczenie na mniejsze elementy i pracować nad nimi osobno. Np. wyciąć tylko skrawek schematu skali grany na 3 i 4 strunie i ćwiczyć jedynie go.
Ujmując to inaczej: musisz wiedzieć co byś powiedział, gdyby ktoś zapytał Cię „co konkretnie teraz ćwiczysz” – jeśli odpowiedź to byłby jeden czy dwa wyrazy (np. szybkość, improwizację, akord C) to znaczy, że źle ćwiczysz.
Musisz ćwiczyć na tyle wąskie zagadnienie, że jego opisanie zajmie zazwyczaj kilka zdań (oczywiście jest to taka łopatologiczna reguła i pewnie znajdą się od niej wyjątki). Mogłoby by to być np: precyzyjne zmienianie miedzy akordem C i G lub improwizację z użyciem jedynie interwału tercji.
Poświęciłem cały artykuł na omówienie tego zagadnienia, ponieważ jest to kluczowe, aby Twoja gra na gitarze i nauka były efektywne i przynosiły rezultaty. Pamiętaj – rozbierz naukę na drobne elementy i pracuj nad każdym z nich osobno.
Słowo „izolacja” powinno stać się Twoim ulubionym, jeśli chcesz naprawdę dobrze grać na gitarze!
Mam nadzieję, że zastosujesz tę radę od zaraz i za kilka dni podzielisz się ze mną rezultatami, jakie to przyniesie.
Często spotykany scenariusz: gitara akustyczna (jeśli w Twoim przypadku jest to gitara klasyczna to przedstawione zasady również dla Ciebie będą przydatne) stała się już Twoją własnością, ale o dziwno sam/a z siebie nie potrafisz na niej grać!
Okazuje się, że samo posiadanie gitary jeszcze wszystkiego nie załatwia – trzeba wiedzieć jak na niej efektywnie ćwiczyć, żeby widzieć szybkie rezultaty. O tym właśnie będzie w tym krótkim artykule.
Pierwszym krokiem jest ustalenie jak i co chcesz grać – tzn. czy chcesz grać radiowe przeboje przy ognisku czy improwizacje jazzowe.
Skoro Twój wybór to gitara akustyczna to zapewne bardziej skłaniasz się póki co ku graniu akordów. Nie mniej jednak musimy na początku ustalić co i jak chcemy grać.
Jeśli już wiemy gdzie chcemy dojść to musimy wybrać właściwą drogę. Jeśli chcesz na akustyku grać akordy to będziesz inaczej ćwiczyć niż gdybyś chciał grać „master of puppets” na gitarze elektrycznej.
Tutaj pomocne będą Ci kursy gitarowe czy nauczyciel – trzymając się powyższej analogi: ktoś, kto wskaże Ci właściwą drogę. Z tego właśnie powodu prowadzę tę stronę i wydaję kursy gitarowe.
Jeśli chcesz grać popularne piosenki to z całą pewnością potrzebujesz nauczyć się chwytów gitarowych. Tak więc to będzie droga, którą wybierzemy w tym przypadku.
Już wiemy jak i co chcemy grać oraz jaką drogą do tego dojdziemy.
Czeka nas ostatni krok – ćwiczenie! Gitara akustyczna sama w sobie nie nauczy Cię grać – musisz znać dobre ćwiczenia i wykonywać je systematycznie, a rezultaty muszą przyjść.
Tutaj znowu niezbędny jest kurs bądź nauczyciel. Nie ma co wynajdywać koła na nowo i metodą prób i błędów szukać efektywnych ćwiczeń, lepiej posłuchać kogoś, kto już doszedł tam gdzie my chcemy dojść.
Podsumowując: gitara akustyczna bądź gitara klasyczna to naprawdę piękne instrumenty, ale trzeba włożyć wysiłek, aby to piękno z nich umieć wydobyć. Poprzez podejście „z głową” do ćwiczenia możesz w niedługim czasie osiągnąć dobre rezultaty – kluczem jest właściwy dobór ćwiczeń i nie popełnianie popularnych błędów.
Trzymam za Ciebie kciuki!
to temat rzeka. Wiele osób ma problemy z łapaniem ich i szybkim, lecz precyzyjnym zmienianiem. Są na to proste metody, więc czytaj dalej…
Załóżmy że właśnie poznajesz akordy gitarowe dla początkujących lub te bardziej zaawansowane – w jaki sposób powinieneś je ćwiczyć, aby szybko widzieć rezultaty? Musisz uświadomić sobie, że na dobrą grę chwytami składają się dwa elementy: precyzja i szybkość. Każdy z nich wymaga osobnego ćwiczenia
To jest jeden z głównych powodów, dlaczego chwyty gitarowe dla większość początkujących gitarzystów kojarzą się z powykręcanymi palcami i nieustannym zmaganiem – nie posiadają dobrego systemu ćwiczeń.
Musisz odizolować precyzję łapania akordów i ćwiczyć ją osobno nie zważając na szybkość.
Gdy w tym osiągniesz pewną sprawność, przejdź do szybkości grania akordów nie przejmując się precyzją. Po konkretne ćwiczenia odsyłam do mojego kursu: Gitarowa Ewolucja.
Odpowiedni balans tych dwóch ćwiczeń da Ci turboprzyspieszenie w nauce chwytów gitarowych.
Abyś mógł zacząć to natychmiast wprowadzać w życie, musisz wiedzieć jak czytać diagramy. Czarne kółka oznaczają miejsca w których przyciskamy palcami, a poziome kreski to progi. Np:
Gdy opanujesz podstawowe chwyty gitarowe to będziesz w stanie zagrać praktycznie każdy radiowy przebój. Polecam kolejność uczenia się:
1. najpierw akordy typu D, A, E, d, a, e
2. potem G, C
3. potem F i B (z poprzeczką)
Oczywiście nie wyczerpuje to zasób chwytów, ale obrazuje, abyś np. Nie zaczynaj od akordu F, bo będzie dla Ciebie za trudny. Zła kolejność nauki to również jedna z przyczyn dlaczego tyle osób ma z tym problem.
Ostatnim elementem o którym wspomnę jest praktyczne stosowanie poznawanych akordów. Ucz się prostych piosenek, które wykorzystują poznawane właśnie przez Ciebie akordy.
Dzięki temu będziesz widział efekty i to zachęci Cię do dalszej nauki i w konsekwencji coraz większych efektów.
Pamiętaj – chwyty gitarowe nie muszą być trudne i zajmować wieczność do nauczenia, tylko trzeba wiedzieć jak je poprawnie ćwiczyć.